Vůně jako originální umělecké vyjádření. Dokonalá ilustrace vnitřního světa, která navenek ukazuje jen tolik, kolik si přejeme odhalit. Vůně, která oblékne osobnost.

PIGMENTARIUM je český nezávislý parfumérský dům založený v roce 2018 kreativcem Tomášem Ricem. Prvním stavebním kamenem a předobrazem celé značky se stal parfém AD LIBITUM, který vznikl jako solitérní umělecká kreace představující nejen osobitou vůni, ale také pohled na celou budoucí tvorbu, jež za každou vůní ukrývá celý svět složený z příběhů.

OLFAKTORICKÁ DÍLA

Každý jeden parfém PIGMENTARIUM je olfaktorickým přepisem našich snů a myšlenek. Bez snahy reflektovat trendy. Vytvořený proto, aby podtrhoval charakter svého nositele.

V parfémech PIGMENTARIUM naleznete pouze ty nejkvalitnější esenciální vonné oleje a raw materiály. Díky jejich komplexnosti a vysoké koncentraci budete samotnou vůni objevovat několik hodin – a možná i dnů. Po celou dobu se totiž její podoba vyvíjí a mění. Použitá pižma způsobují, že se vůně přizpůsobují svému nositeli. Jedna vůně na dvou lidech nikdy nebude vonět zcela totožně.

Díky použitým přírodním ingrediencím mají naše vůně schopnost vyvolávat emoce a přivolávat vzpomínky. Ovšem jen ty nejkrásnější.

UMĚLECKÁ SPOJENÍ

Naši ranou tvorbu silně ovlivnil obdiv k práci osobností, které umělecky definovaly svět první poloviny dvacátého století. Zejména architektů a designérů, jejichž dílo předběhlo dobu, je stále aktuální a živě promlouvá. Tvorba, která zachytila podstatu. Dokonalost přírody odražená v čistotě materiálů. Jas ducha přenesený do základních křivek a tvarů. V prvních vůních je vepsán obdiv k autorům české i světové moderny.

Odtud šla naše cesta dál. Od interpretace k vlastnímu vyjádření. Ke spojení se současnými umělci, propojení s jejich myšlenkami a ke vzájemnému kreativnímu dialogu. Tak se nakonec i naše parfémy staly inspirací vzniku uměleckých děl, vzájemně se s nimi propojovaly a doplňovaly.

Samostatnou kapitolu nakonec otevřel design interiérových objektů sloužících k instalaci vůně do prostoru. Umělecké solitéry, které stírají hranici mezi dekorativností a funkcí. Artefakty z vzácných dřev plné spirituální symboliky i futuristické porcelánové objekty.

ŘEMESLO

Na jednotlivých prvcích produktů PIGMENTARIUM se podílí čeští řemeslníci a malé rodinné podniky. Autorský porcelán, řezbářské práce, ručně skládané papírové krabičky, řemeslný tisk i samotná kompletace. Signifikantní části našich produktů vznikají v srdci Evropy, kontrolovaně a v nevelkých sériích.

Vonné ingredience musí být stejně pravdivé jako naše řemeslo. Získáváme je proto tam, kde začíná jejich původ. Zatímco parfémy vznikají z ušlechtilých esencí v laboratořích v Praze, vonné tyčinky pro nás vyrábí malý rodinný podnik na Srí Lance, který jsme zvolili po osobní návštěvě, a který dovede tradičním postupem zhmotnit naše netradiční vize.

NÁŠ ZÁVAZEK

Už na začátku naší cesty v roce 2018 nám bylo jasné, že etická cesta je ta jediná možná. Parfémy produkujeme udržitelně, spolupracujeme s lokálními výrobci a podporujeme komunity. Hodnota lidské práce pro nás je a vždy bude důležitější než profit. Naším hlavním cílem je, abychom nejen my, ale i naši zákazníci a všichni, kdo jsou této vonné cesty součástí, měli radost, aby je naše vůně provázely jen těmi nejšťastnějšími vzpomínkami a dokreslovaly vzácné chvíle.

Sny. Ty jsou naším závazkem.

Chcete o naší práci a o nás vědět více? Nejlepší cestou je otázka a na ty časté předem zveřejňujeme odpovědi: nejčastější otázky.